Anunt-Invitatie depunere oferta de pret - manopera sarpanta si invelitoare - biserica stefaniana

Viața parohiei Februarie 17, 2016

Nr. 14/16.02.2016

Anunț - Invitație de participare la selecție de oferte

Parohia „Sf M. Mc. Gheorghe” Hârlău, orașul Hârlău, jud. Iași, CUI 5318197, în calitate de beneficiar - în urma ședinței Consiliului parohial din data de 14.02.2016,  pentru transparență și în interes parohial, anunță contractarea de lucrări manoperă, prin selecție de oferte, pentru «Restaurare biserica „Sf. M. Mc. Gheorghe” Hărlău - șarpantă și învelitoare» (600 mp) - monument istoric, categoria A.

• Adresa: Parohia Sf. M. Mc. Gheorghe Hârlău, str. Logofăt Tăutu, nr. 8-10 (14-16), orașul Hârlău, jud. Iași.
  • Program: zilnic, între orele 7,00-15,00;
  • Data limită pentru depunerea ofertei: 28 februarie 2016, ora 20,00.
  • Data, ora şi locul deschiderii ofertelor: 29 februarie 2016; ora 10,30; sediul parohiei.
  • Tipul contractului: servicii
  • Moneda în care se transmite oferta de preț: lei
  • Tip de finanțare: privat
  • Durata contractului: 1 martie - 7 mai 2016.
  • Procedura de atribuire: achiziție directă - selecție de oferte
  • Criterii de atribuire: experiența și „prețul cel mai scăzut”. Suplimentări financiare la contractul de execuție, în termenele și condițiile stabilite, sunt excluse. La preț egal, va fi preferată firma care atașează ofertei și dovada efectuării altor lucrări la imobile similare. Perioada de valabilitate a ofertei: 16 februarie - 28 februarie, ora 20,00; Durata de prestare servicii: 2 martie 2016 - 7 mai 2016; Lucrare - operațiuni: înlocuit șarpantă și învelitoare, pe o centură de beton. Nu se acceptă depunerea de oferte alternative.

MODALITATI DE PREZENTARE A OFERTEI

Oferta va cuprinde următoarele formulare:

• - Scrisoare de înaintare, semnată de reprezentantul legal;
  • - Propunerea tehnico-financiară, inclusiv numărul persoanelor alocate efectuării lucrării;
  • - Certificat constatator emis de Oficiul Registrul Comerţului (copie);
  • - Dovada de acreditare (contract cu persoana acrditata) de la Ministerul Culturii pentru lucrări de restaurare a monumentelor istorice clasa A.
  • - Certificatul de înregistrare fiscală.
  • - Declarație pe proprie răspundere cu privire la neîncadrarea în categoria firme în dificultate; (în concordat preventiv, în insolvență, în incapacitate iminenta de plată, în reorganizare judiciară, angajată în negocieri cu creditorii etc.)

Oferta va fi transmisă în plic închis la adresa indicată, cu mentiunea: „A NU SE DESCHIDE INAINTE DE DATA DE: 29.02.2016, ora 10,00.

Instrucțiuni privind modul de elaborare și prezentare a propunerii financiare:

• - oferta va fi întocmită în lei fără TVA și va cuprinde totalitatea operațiunilor care urmează a fi efectuate în cadrul contractului.

Firmele interesate sunt rugate să consulte documentația la sediul parohiei.

Pentru detalii suplimentare, contactați reprezentantul parohiei la tel. 0754784754, sau pe adresa de e-mail: istda@yahoo.com.

Paroh, Pr. dr. Tincu Dumitru